sobota, 20 sierpnia 2016

House - Okna

Część II 
Okna już są

Obecne okna w naszym nowym domku są stare, nieszczelne, drewniane. Wszystkie musimy wymienić. Nie ostanie się ani jedno! Na poddaszu będą lukarny, ale oprócz poddasza czyli miejsca gdzie my będziemy mieszkać musimy wymienić też okna na I piętrze i parterze w którym prowadzona będzie działalność gospodarcza. Wymarzyłam sobie kolor złotego dębu i takie też zamówiliśmy. By ładnie się prezentowały z uwagi na duże gabaryty dodaliśmy do nich szprosy o szerokości 18 mm. Zastanawialiśmy się nad rozmiarem 8 mm, ale przy tak dużym oknie byłyby one zbyt mało widoczne. 

Każde okno dzielone jest na 6 części. Gdybyśmy podzielili je tylko na 4 tworzyłby kształt krzyża, który nam się nie podoba. Dylemat był też z kolorem: złote czy w kolorze okna. Wydaje mi się, że złoto byłoby zbyt krzykliwe na naszym obiekcie ponieważ budynek zdobią liczne gzymsy. Wybraliśmy więc wariant drugi. Złoty dąb doda szlachetności naszemu domkowi.
Teraz czekamy jeszcze na okna tarasowe. 

Na razie pozostaje mi je podziwiać na betonowej podłodze oblepione białą taśmą :) Mam nadzieję że już wkrótce będę z nich wyglądać na ogród. 

W zakładce można śledzić zmianę naszego domku HOUSE można śledzić zmianę naszego domku. 
OBECNIE2 komentarze:

  1. Super będą wyglądać, piękne okna, w moim rodzinnym domku też by się przydała taka wymiana <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No teraz przed remontem jak widać nie wyglądają zbyt ciekawie. Nie mogę się doczekać ich wymiany! Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny mojego bloga;)

      Usuń

Dziękuję za pozostawienie komentarza na moim blogu. Z pewnością odwzajemnię się wizytą na Twojej blogosferze :)