sobota, 27 sierpnia 2016

Holiday Memories part 3 - CROATIA Plitvice Lakes

Narodowy Park Jezior Plitwickich znajduje się na światowej liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w środkowej części Chorwacji. Dla nas był to punkt noclegowy w drodze do Mlini. Na miejsce dotarliśmy około godz 22.00 gdzie przywitała nas sympatyczna gospodyni u której zarezerwowaliśmy wcześniej nocleg na Bookingu. 


Poranek przywitał nas słoneczny choć chłodny.  Za oknem rozciągały się sielskie widoki zupełnie inne niż te na samym południu Chorwacji. Późnym porankiem temperatura zaczęła wzrastać i w promieniach słońca mogliśmy podziwiać jeden z najpiękniejszych Parków Europy. Warto pamiętać by do Parku udać się jak najwcześniej. My byliśmy tam ok godz. 7.00. Wtedy jest jeszcze było spokojnie. Cała masa turystów zaczęła zjeżdżać się nieco później. Zaopatrzeni w wodę, kanapki i wygodne obuwie ruszyliśmy pieszo wokół Parku.

Plitwickie Jeziora zachwyciły nas malowniczym krajobrazem przeplatanym turkusowymi jeziorami. W krystalicznie czystej wodzie widać było mnóstwo ryb. Jednak najbardziej imponujące w tej dolinie są liczne wodospady. Moim zdaniem zdjęcia nie oddają piękna tamtejszej przyrody. Jestem pewna, że kiedyś jeszcze tam wrócę. Poniżej próbka zdjęć z tego raju ;)

2 komentarze:

 1. jej, ale pięknie! <3 Ja do Chorwacji chcę wybrać się za rok :) Ale na taką objazdową wycieczkę, żeby wszystko zobaczyć :D
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, ja tam na pewno jeszcze wrócę! I koniecznie zaplanuj minimum 2 tygodnie, ja byłam tydzień i było zdecydowanie za krótko :/

   Usuń

Dziękuję za pozostawienie komentarza na moim blogu. Z pewnością odwzajemnię się wizytą na Twojej blogosferze :)